Dramă totală în Serie A. Răzvan Marin, aproape de retrogradare după ce echipa sa a fost egalată în minutul 90+13

Empoli a încheiat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu Udinese, iar a treia echipă retrogradată din Serie A se va decide în ultima etapă.

La Udine, după un meci fără multe ocazii, o fază fixă a făcut diferenţa. Empoli a avut un gol anulat în minutul 39, iar în repriza secundă Răzvan Marin a fost introdus pe teren în minutul 80, în locul lui Alberto Grassi.

Mijlocaşul român a executat un corner, în minutul 88, şi oaspeţii au obţinut un penalty, transformat de Mbaye Niang, în minutul 90. La ultima fază a meciului, gazdele au cerut penalty, faza a fost analizată de VAR timp de câteva minute şi arbitrul Marco Guida a dictat penalty pentru Udinese. Samardzic a transformat, iar meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Într-un alt meci, Frosinone a învins la Monza, cu 1-0, prin reuşita lui Cheddira, din minutul 9.

În clasament, Udinese este pe locul 17, cu 34 de puncte, urmată de Empoli, pe 18, cu 33 de puncte. Sassuolo (29 de puncte) şi Salernitana (16 puncte) sunt deja retrogradate. În ultima etapă se va decide şi a treia echipă retrogradată din Serie A.

Afla mai multe despre: empoli