CS Mioveni - Csikszereda 3-1. Argeşenii, prima victorie în play-off-ul Ligii 2

Liga 2

CS Mioveni a reuşit o victorie contra celor de la Csikszereda, în play-off-ul Ligii 2. Argeşenii au bifat primul succes în această fază a eşalonului secund.

Mioveni, la prima victorie din play-off-ul ligii secunde

CS Mioveni a învins joi, 2 mai, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea ciucană FK Csikszereda, în etapa a opta din play-off-ul ligii secunde.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Gazdele au condus cu 3-0 după mai puţin de o oră de joc. Remus Guţea a reuşit o dublă în minutele  7 şi 18, iar în minutul 26 Ştefan Blănaru a transformat un penalty. Echipa lui Constantin Schumacher nu au mai forţat în partea secundă şi oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 64, prin Richard Jelena.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

CS Mioveni a câştigat primul meci din acest play-off şi are 39 de puncte, ocupând locul 6 în clasament.

Csikszereda are 40 de puncte şi este pe locul 5. Înfrângerea ciucanilor poate fi favorabilă Gloriei Buzău, echipa de pe locul 4, care are 45 de puncte. Buzoienii joacă etapa aceasta la Şelimbăr şi îşi pot asigura promovarea în Superligă cu o victorie la ocupanta locului al treilea.

Afla mai multe despre: liga 2cs miovenicsikszereda